Příprava architektonické soutěže na novou podobu náměstí Arnošta z Pardubic

V realizaci
Zapojení veřejnosti
Veřejný prostor a zeleň, příroda v intravilánu
MG_1166-1024x682

Město má zájem stanovit vizi budoucí podoby náměstí, která bude reprezentativní a nabídne lepší podmínky pro pobyt i pohyb všem návštěvníkům. Na náměstí by měl vzniknout prostor pro lidi, kteří sem přicházejí vyřídit své záležitosti, nakoupit, setkat se a pobýt zde, případně tudy chtějí jen pohodlně projít.

Budoucí podobu náměstí stanoví studie, která vzejde z architektonické soutěže. Její zadání bude respektovat potřeby současných i potenciálních uživatelů tohoto ústředního veřejného prostoru města. Soutěžící architekti budou mít za úkol ve svých studiích vyvážit jak představy veřejnosti tak existující historické, kulturní i přírodní hodnoty. Zároveň budou muset přijít s takovým řešením, které se vypořádá se současnými problémy a vytvoří prostor, který bude sloužit lidem další desítky či stovky let.

Příprava architektonické soutěže

  • 1. 12. 2022 proběhlo na radnici veřejné setkání, na němž občané diskutovali o budoucí podobě náměstí.
  • Nemohli jste se účastnit? Podívejte se na report ze setkání.
  • Během prosince a ledna se veřejnost mohla vyjádřit k budoucí podobě náměstí v elektronické anketě. Jak dopadla? Hlavní zprávou je, že většina respondentů není se současným stavem námětí spokojená. Popisují ho jako opuštěné, nehostinné, mrtvé. Část respondentů je k náměstí přívětivější a vidí ho jako hezké a dostupné srdce města. Velká shoda panuje v tom, jaké funkce by mělo náměstí nabízet: občasné ho chtějí využívat především jako prostor pro setkávání a společenské akce, který bude reprezentativní a bezpečný. S podrobnými výsledky nejen z ankety, ale i z veřejných setkání, setkání s farníky a rozhovorů se můžete seznámit zde.
    Nebo si můžete pustit záznam prezentace i s komentáři radnice.

Další projekty

victoria-chernitsova-g0SwmavDd0c-unsplash

Testovací projekt

V přípravě
9464e4af9064a61e99e1c377b37e6c7c--retina-1

Rekonstrukce chodníků Školní – Bylanská a v ulici Klučovská

V přípravě
DSC_0534-1024x697

Revitalizace Jiráskových sadů a pivovarského rybníku – připomínkování studie

V realizaci
DSC_2081-1024x682

Revitalizace deponie na rekreační přírodní plochu

V přípravě
6

Obnova pítek v ulici Novosadská

Dokončený
2

Kultivace prostoru bývalého nádraží Lhota – Zastávka

V přípravě

Nenechte si nic ujít

Chcete-li dostávat informace o průběhu plánování a pozvánky na setkání přímo do Vašeho e-mailu, pošlete nám svou adresu.