Chodníkový program v Českém Brodě

V přípravě
BezpečnostDoprava a dopravní obslužnostVeřejný prostor a zeleň, příroda v intravilánu
MG_0868-1024x682

Rozbité a zničené komunikace pro pěší jsou dle názorového průzkumu trvale jedním z nejpalčivějších problémů, které by město mělo řešit. Rekonstrukce chodníků je však velmi nákladnou záležitostí a město nemá dostatek finančních prostředků na jejich celkovou rekonstrukci. Zároveň by v některých místech nebyla rekonstrukce vhodná, protože v daném místě je plánován jiný infrastrukturní projekt, který by předchozí investici do povrchu znehodnotil.

Chodníkový program je transparentní a snadno pochopitelný plán oprav chodníků v Českém Brodě. Jasně stanovuje postup, jak budou chodníky rekonstruovány s ohledem na potřeby obyvatel, možnosti města a vhodnost investice. 

Příprava programu a zapojení veřejnosti

Základem programu bylo zmapování všech problematických míst, která si podle obyvatel zasluhují opravit. Online i offline mapování, do kterého se veřejnost mohla zapojit, probíhalo od listopadu do prosince 2022. Mapování se bude pravidelně opakovat.

Výstupy jsme zpracovali a vložili do přehledné mapové aplikace ukazující samotný „Chodníkový program“ tj. plán oprav chodníků pro následující roky.

Další projekty

5

Restaurování soch na Dolním náměstí

Dokončený
DSC_0534-1024x697

Revitalizace Jiráskových sadů a pivovarského rybníku – připomínkování studie

V realizaci
2

Kultivace prostoru bývalého nádraží Lhota – Zastávka

V přípravě
DSC_2081-1024x682

Revitalizace deponie na rekreační přírodní plochu

V přípravě
6

Obnova pítek v ulici Novosadská

Dokončený
MG_1166-1024x682

Příprava architektonické soutěže na novou podobu náměstí Arnošta z Pardubic

V realizaci
Zapojení veřejnosti

Nenechte si nic ujít

Chcete-li dostávat informace o průběhu plánování a pozvánky na setkání přímo do Vašeho e-mailu, pošlete nám svou adresu.